İhtiyaca özel çözümler

Şimdi firmanıza yakışan bir telefon numaranız olsun

Metro ethernet internet

Metroethernet; internete erişimlerinde hali hazırda xDSL hizmetlerinden çözüm bulamayan, simetrik internet, hızlı internet erişimine ihtiyacı olan, mevcut internet performansları ile işyerinin veri alım ve gönderimlerine çözüm bulamayan orta ölçekli işyeri ve büyük ölçekli şirket ve kurumlar için ideal internet hizmetidir.

Metro ethernet nedir?

Fiber optik veya optik fiber, kendi boyunca içinden ışığın iletilebildiği plastik veya camdan üretilmiş kılcal liflerden oluşan özel bir kablo tipidir. Uçtan uca Ethernettaşıyarak, protokol dönüşümlerine gerek duymaz. Bağlantı tipi olaraknoktadan noktaya, çok noktadan tek noktaya ve gerektiğinde de interneterişimineimkan sağlar.

Metro ethernet yapısı

Metro ethernet fiyatları

Metro ethernet fiyatları

Başvuru

Başvuru ve Bilgi için tıklayın

Fiyatlar ve kampanyalar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Metro ethernet ücretleri:

 • 5 Mbps: 899 TL
 • 10 Mbps: 1.099 TL
 • 20 Mbps: 1.499 TL
 • 50 Mbps: 2.699 TL
 • 100 Mbps: 4.699 TL

İhtiyacın Belirlenmesi

 1. Güvenli internet erişimi istiyorum
 2. Hız ve kota problemi yaşamak istemiyorum
 3. Kesintisiz internet önemli
 4. İnternet üzerinden bulut uygulamaları kullanmak istiyorum
 • Kurumsal Fiber

  Şirketinizin interneti fiber hızında olsun, internetteki işleriniz anında çözülsün.

Red VPN (Sanal Ağ) Kampanyası ile sağlanacak VPN Hizmeti kapsamında Müşteriler, Vodafone Net fiber omurgası üzerinden MPLS-VPN teknolojisi ile uçtan uca uygulama güvenliği ve data izolasyonundan faydalanacaklardır.

VPN Hizmetinin verileceği lokasyon ile Vodafone Net fiber omurgası arasıdaki data bağlantısı Radyo Link (“RL”) cihazı (3 kilometreye kadar ve açık görüş hattı ile) veya Fiber Optik (“F/O”) kablo (200 metreye kadar) vasıtasıyla tesis edilecektir.

Kampanya kapsamında Müşteriler VPN Hizmeti’ne ilişkin 5 Mbps, 10 Mbps, 15 Mbps, 20 Mbps, 25 Mbps, 30 Mbps, 35 Mbps, 40 Mbps, 45 Mbps, 50 Mbps, 60 Mbps, 70 Mbps, 80 Mbps, 90 Mbps ve 100 Mbps simetrik hız kapasitesitelerine sahip paketlerden birini seçerek taahhüt süresince indirimli aylık bedel üzerinden faturalandırılır.

 Kampanya şartları ve koşulları

Sıkça sorulan sorular:

Soru: Fiber ve Metro ethernet kampanyaları kimler için geçerli?

Yanıt: Kurumsal müşteriler için geçerlidir.

Soru: Taahhütlü abone paket değiştirebilir mi?

Yanıt: Mevcut paketini düşüremez ancak üst paketlere taahhüt süresi içerisinde geçiş yapabilir.

Soru: Switch harici başka ekipman alınması gerekiyor mu?

Yanıt: Evet, Müşterilerin VPN hizmetinden faydalanabilmesi için Router cihazlarına sahip olması gerekir. Müşteriler dilerlerse Kampanya kapsamında Vodafone Net’ten Huawei AR1220C Router cihazı da alabilecek olup, talep edilmesi halinde bu cihaz aylık bedellerle ayrıca Müşteri’ye faturalandırılır. Müşteri’nin Vodafone Net’ten router cihazı talep etmemesi halinde, VPN bağlantısı kurulabilmeleri için sahip olduğu router cihazlarının Metro Ethernet erişim yöntemini destekliyor olması gerekmektedir.

Soru: FireWall alınabilir mi? (Güvenlik hizmeti)

Yanıt: Evet, Müşteriler Vodafone Net’ten güvenlik hizmeti (FireWall) alabilir. Vodafone Net’ten FireWall hizmeti alınması halinde, bu FireWall hizmeti işbu taahhütname haricinde ayrı bir ek taahhütname ile tanımlı şartlara tabidir.

Soru: Mevcut ip adresimi kullanabilir miyim?

Yanıt: Evet, Müşteriler Kampanya ile sağlanacak VPN hizmeti kapsamında kendi özel IP adreslerini kullanabilirler.

Soru: Kampanya VPN yedekleme (Buck-Up) dahil mi?

Yanıt: Hayır, Kampanya ile sağlanacak VPN Hizmet’ini yedekleme (Back-up) sorumluluğu Müşteriye aittir. Müşteri’ler hizmet seviyesini yükseltmek isterlerse Vodafone Net’ten ikinci bir erişim alabilirler. Yedekleme hizmetleri işbu taahhütname haricinde ayrı bir döküman ile tanımlı şartlara tabidir.

Başvuru

Başvuru ve Bilgi için tıklayın

Fiyatlar ve kampanyalar hakkında bilgi alabilirsiniz.